Nasáva vzduch a dezinfikuje ho. Do priestoru púšťa vyčistený a vydezinfikovaný vzduch.

Athmoss je neutrálny k prostrediu. Nevychádzajú z neho žiadne pachy ani žiarenie, je možné pri ňom pracovať, čítať, prednášať, športovať, …vykonávať ľubovoľnú činnosť.

ATHMOSS - profesionálny čistič vzduchu

ATHMOSS 120

Vysoko účinný čistič vzduchu na báze UV-C žiarenia vybavený HEPA filtrom pre maximálnu ochranu.

Slúži na zabránenie prenosu, a teda nákazy, nebezpečných baktérií alebo vírusov, ktoré sa nachádzajú vo vzduchu alebo sa prenášajú po kontakte s infikovanými osobami.

Výrazne znižuje riziko prenosu nákazy vírusovými ochoreniami.

Prečo ATHMOSS ?

Profesionálny čistič vzduchu

Najlepší pomer VÝKON-CENA

Germicídny žiarič Athmoss je schopný prefiltrovať veľký objem vzduchu za krátky čas. V pomere výkon-cena je najlepší čistič vzduchu na trhu.

PLUS filtre

Pomocou mechanickej filtrácie čistič vzduchu ATHMOSS zachytáva škodlivé mikroorganizmy vo vzduchu, ktoré dýchate, napr. vírusy, baktérie, peľ, prach.

Bezpečná prevádzka

Výkonné dezinfekčné UV-C žiarenie, ktoré ATHMOSS emituje je bezpečne uzavreté v dezinfekčnej komore s nulovou emisiou mimo zariadenia.

Germicídny žiarič ATHMOSS vzduch v miestnosti vyčistí už za 5 minút.

Na veľkosti záleží

Germicídne žiariče založené na filtrácii zvyčajne odstraňujú kontaminanty väčšie ako 0,3 mikróny.

Keďže vírus neexituje samostatne, ale je vždy prilepený na niekoľkonásobne väčšej častici, napr. na kvapôčke aerosolu, HEPA filter je pre putovanie vírusov neprekonateľná bariéra.

Takto dokáže ATHMOSS v kombinácii s UV-C žiarením efektívne čistiť vzduch od nežiadúcich mikroorganizmov.

UV-C žiarenie ničí mikroorganizmy

UV-C žiarenie je ultrafialové žiarenie o vlnovej dĺžke 253,7 nanometrov. Toto žiarenie spôsobuje poškodenie DNA (poškodenie buniek) vírusov a mikróbov, čím spôsobí ich uhynutie. Vysoká odrazivosť a spomalenie vzduchu spôsobí dlhší pobyt vírusov a mikróbov v dezinfekčnej komore a tým zvyšuje ich expozíciu voči UV-C.

ATHMOSS je bezpečný pre ľudí

UV-C žiarenie je nebezpečné pre ľudský organizmus (oči, pokožka). Sklo a priehľadný plast spoľahlivo filtrujú UV-C svetlo. Germicídny čistič vzduchu Microwell ATHMOSS je navrhnutý tak, aby počas svojej prevádzky neemitoval žiadne UV-C žiarenie mimo svojej vnútornej konštrukcie. Je tak úplne bezpečný pre dezinfekciu priestorov v plnej prevádzke za prítomnosti ľudí.

Vyrobené na Slovensku

Čističky vzduchu Athmoss sú vyvíjané a vyrábané našou spoločnosťou MICROWELL vo výrobnom závode v Šali. Zariadenia sú precízne manuálne prepracované, dosahujú štandardy európskej kvality. 

Unikátna, uzatvorená konštrukcia a umiestnenie UV-C trubíc
bráni úniku UV-C žiarenia zo zariadenia

Athmoss je jediné zariadenie uzavretého germicídneho žiariča na svete, ktoré má plne uzatvorenú UV-C komoru. UV-C svetlo tak nesvieti na žiadne organické materiály ako káble, gumy, tesnenia či elektrické meniče. Tento dizajn je jedinečný. UV-C svetlo totiž rozkladá akýkoľvek organický materiál. V prípade plastov (obaly káblov, izolačné gumy, tesnenia, a pod.) sa tieto zvyknú pod vplyvom UV-C rozkladať na rôzne, aj toxické látky. Zároveň takýto proces vylučuje zápach podobný síre alebo zhorenine. Je preto nesmierne dôležité mať prístroj, ktorého UV-C komora je vyrobená z anorganických materiálov – kovu.

V tejto veci Microwell neurobil žiadne kompromisy, naopak, naplno investuje do špičkovej dezinfekčnej komory. Veríme, že zákazníci a používatelia túto vlastnosť dokážu oceniť.